<-------------- termosnímek

Výhody termovize u staveb

S pomocí termokamery, bezdotykovou metodou termosnímkování, se především odhalují tepelné ztráty a nepravidelnosti v plášti měřené budovy, které ukazují na tepelný most v její konstrukci. Výsledné termosnímky zobrazují chyby a nedostatky v tepelné izolaci. Ukáží se vadná těsnění dveří, oken a jejich rámů. Termosnímek odhalí praskliny v plášti budovy, které způsobují únik tepla nebo vady střešní krytiny a s tím spojená vlhká místa. Termokamera pomůže s nalezením míst s nebezpečím kondenzace vody, kde je předpoklad vzniku alergenních plísní.

Nejlevnější energie je přece ta, kterou vůbec nespotřebujeme

Termosnímkování může v některých případech vypátrat také skryté poruchy vodoinstalace a netěsnost v okruhu podlahového topení.

Termosnímky přispějí ke snížení účtů za vytápění

Termosnímky pro průmysl a energetiku

V oblasti průmyslu a energetiky termosnímek objeví vadná ložiska, přehřáté elektrické nebo elektronické součástky, přechodové odpory v rozvaděčích a vadnou funkci oddělovačů páry. Termosnímkování poskytne odpovědi na široké spektrum otázek.

Termografické služby mohou být zaměřené na instalace fotovoltaických elektráren FVE. Především se jedná o kontrolu teploty rozvodů trafostanic, elektroinstalace hlavních a podružných rozvaděčů, při jejich zatížení a odhalení možných problémů spojených s jejich provozem. 

Ve spolupráci s partnerskou firmou řešíme leteckou termografii. Používá se pro snímkování rozsáhlých objektů, např. pro kontrolu provedení zateplení střech u výrobních hal nebo panelových domů. Využití je možné pro kontrolu produktovodů, jako jsou rozvody vody, rozvody tepla, plynovody, ropovody a elektřiny. Výsledná teplotní mapa získaná termovizním snímáním zobrazuje vlastnosti sledovaného objektu a prostředí, ve kterém se objekt nachází.

ČSN EN 13187

Diagnostiku tepelného chování budov provádíme infračervenou nekontaktní metodou dle ČSN EN 13187, používáme termokameru. Vizuálně se sleduje rozložení povrchové teploty na venkovním nebo vnitřním povrchu obvodového pláště. Vyhledávají se tepelné ztráty, tepelné mosty a únik tepla. Rozhodnutí, zda provést měření z exteriéru nebo interiéru se řídí především záměrem měření a možnostmi realizace termosnímkování s ohledem na vyloučení negativních vlivů. Měření realizujeme termokamerou - termovizním měřením. Jiné metody nepoužíváme.

Další informace o termosnímkovaní najdete také na Wikipedii.

Vyhledávání

© 2008 - 2020 Všechna práva vyhrazena. Aktualizace: 21. 12. 2019. Obrázky mají pouze informativní charakter.